حلقه ازدواج ساده یا کار شده با نگین؟


یکی از عمده ترین سوالاتی که در خرید حلقه ازدواج پیش می آید این است که حلقه ساده بخریم یا حلقه کار شده با جواهر و به اصطلاح انگشتر ازدواج. پاسخ به این سوال تا حدی به سلیقه شخصی شما و همچنین رسوم منطقه ای باز می گردد اما در این باره نکاتی وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. اول این که فارغ از قیمت مناسب تر، حلقه ازدواج ساده رایج ترین نوع حلقه در کل دنیا بوده و دارای طرفداران بی شماری می باشد. به طوری که حلقه ازدواج ساده، همواره انتخاب ثروتمند ترین و سرشناس ترین افراد جهان از هنرمندان گرفته تا ورزشکاران تا سیاست مداران می باشد. همچنین این نوع حلقه، بر خلاف مدل های دارای نگین که در سال های پیشین مدتی در کشور ما نیز مرسوم شده بود، هرگز تابع مد نبوده و مدل آن هرگز کهنه و منسوخ نمی گردد.
نکته بعدی مربوط به قیمت حلقه ها است. حلقه ساده با توجه به این که به طور صد درصد از طلا ساخته می شود و دارای سنگ تزیینی و … نمی باشد، لذا اگر روزی قصد فروش آن را داشته باشید، قادر به فروش آن به نرخ روز طلا هستید، برخلاف مدل های نگینی که در هنگام خرید، کل آن به قیمت طلا و جواهر محاسبه شده و اگه روزی قصد فروش آن را داشته باشید، طلافروشان سنگ ها و نگین ها را جدا کرده و از وزن کل کم می کنند. البته انگشتر های ازدواج جواهر کاری شده نیز بسته به نوع و ترتیب جواهر به کار رفته می توانند بسیار زیبا و چشم نواز باشند که البته این زیبایی، رابطه مستقیمی با قیمت این نوع جواهر دارد.

بهترین مدل حلقه ازدواج کدام است؟

مدل های حلقه ازدواج
فرقی نمیکند که عروس کدام شهر یا کشور باشید در هر صورت حلقه ی طلا یکی از مهمترین خرید های شما برای ازدواج است . این حلقه که همیشه همراه شماست در تاریخ  نماد تکامل بوده و نشان دهنده ی تعهد شماست و باید با دقت انتخاب شود.
اینکه شما چه حلقه ای را انتخاب میکند و کدام حلقه سلیقه شماست نیاز به شناخت مدل های مختلف حلقه دارد این روز ها حلقه های نامزدی و ازدواج نیز انواع مختلفی دارند . در این مقاله ما مدل های مختلف حلقه ، جنس و رنگ حلقه را به شما معرفی میکنیم.

حلقه های تک نگین ،یک ترند همیشگی 
یک حلقه ساده با یک نگین در وسط همیشه مد بوده و هست این حلقه که میتواند از طلای سفید یا زرد باشد  یک ترند همیشگیست. و همیشه طرفداران خود را دارد. حلقه های دارای یک نماد یا طرح یک گل کوچک ، قلب ، برگ درخت ، ستاره و یا یک خوشه انگور روی یک حلقه ساده میتواند یک حلقه زیبا و خاص را درست کند و برای همیشه حس خوب را به شما منتقل کند. این روز ها حلقه هایی با طرح بینهایت هم جزً حلقه های پر طرفدار حلقه های نمادی است .

حلقه های مدرن 
اگر اهل دنیای مد باشید حلقه هایی جدید دنیای مد شما را شگفت زده  خواهد کرده. حلقه با طرح اثر انگشت شما برای همسرتان  و اثر انگشت همسرتان برای شما یکی از مد های این گروه از حلقه هاست .این روزها حلقه هایی که طرح یک صدا مانند دوستت دارم را رو خود دارند نیز طرفداران زیادی پیدا کرده که در طلافروشی حق بین شهر قشم این کار را برای شما انجام میدهند.

حلقه های داری نوشته 
میتوانید از طلا فروش خود بخواید روی یک جفت حلقه ساده یک متن را برایتان هک کند .این کار که یک کار کلاسیک محسوب میشوند این روز ها طرفداران خود را دارد .این متن میتواند یک جمله عاشقانه ،یک بیت شعر و یا هر متنی که برای شما و همسرتان اهمیت دارد باشد.

حلقه های پوشیده شده از نگین 
یک حلقه که نگین های ریز تمام سطح آن را پوشاندند هم از گذشته تا امروز طرفدار دارد این نگین ها میتواند از سنگ های مختلف و با رنگ و اندازه های متفاوت باشند فقط باید توجه کنید که اگرآدم فعالی هستید و با دستهایتان زیادکار میکنید باید حلقه ای را انتخاب کنید که یک کمربند فلزی دور نگین ها داشته باشد و از افتادن نگین ها جلوگیری کند

حلقه های بافت 
حلقه هایی که دارای یک بافت ساده اند هم یک انتخاب فانتزیست. این حلقه ها میتوانند دارای بافت درشت یا ریز باشد ، نگین داشته باشد و یا بدون نگین باشد و گاهی حتی دو رنگ باشد.

حلقه های رز گلد 
این روزها بازار حلقه های رزگلد بسیار داغ است و انواع مدل های آن را در طلافروشی حق بین شهر قشم میتوانید ببینید ، این حلقه ها که نه سفید است و نه طلایی درخشش خاصی دارد و انتخاب این روزهای خیلی هاست .

حلقه های پلاتینی
اگر عمر حلقه شما برایتان مهم است و میخواهید در اثر گذر زمان کدر نشود و یا آسیب نبیند حلقه های پلاتینی بهترین انتخاب برای شماست . این حلقه که در طاهر هیچ تفاوتی با طلا ندارد از جنس فلز پلاتین است و بسیار مقاوم است.
در نظر داشته باشید که رنگ آن کاملا مثل طلای سفید است اما رنگش مانند طلای سفید به مرور زمان کم نمیشود قیمت حلقه های پلاتینی کمی بالاتر از حلقه های طلاست.
در آخر در هنگام خرید حلقه همه چیز را در نطر بگیرید و حلقه ای را انتخاب کنید که ظاهرش همیشه برایتان جذاب باشد .همچنین اندازه حلقه را طوری انتخاب کنید که با کمی چاق یا لاغر شدن همچنان قابل پوشیدن باشد.

حلقه‌های ماندگار

۱ – در میان تمام کالاهایی که برای مراسم عروسی خریداری می‌شوند این حلقه‌های شما هستند که به احتمال خیلی زیاد سال‌های سال باقی می‌مانند پس برای خرید حلقه های تک و کم اجرت میتوانید به طلافروشی “حق بین شهر قشم” مراجعه کنید.

۲ – حلقه‌ها سال‌های سال همراه شما هستند و در انگشتی قرار می‌گیرند که براساس افسانه‌ها ارتباط مستقیمی با قلب و عواطف انسان دارد، پس باز هم تاکید می‌کنیم که در انتخاب دقت کرده و زمانی را برای دیدن نمونه‌های مختلف حلقه صرف کنید. هر نوع حلقه‌ای که انتخاب می‌کنید هنگام سفارش می‌توانید بخواهید که نام و تاریخ ازدواج‌تان را درون آن بتراشند. این یادگاری می‌تواند همیشه این روز را به شما یادآوری کند.

۳ – در مورد قیمت طلا به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت پایه یا حتی حدودی نظر داد چون درکل در این زمینه با بازار پر نوسانی روبه‌رو هستیم.

۴ – حواستان باشد که طلای سفید را به‌عنوان پلاتین خریداری نکنید. چون که قیمت پلاتین‌، ۲ برابر طلای سفید است و گاهی همین طلای سفید، آب طلاست و جنس آن طلا نیست.

۵ – برای داماد معمولا حلقه‌های پلاتین انتخاب می‌شود. در مورد نگین‌های روی حلقه یا در اصطلاح همان جواهری که روی حلقه کار می‌شود هم دقت داشته باشید تعداد مهم نیست بلکه کیفیت آن و در واقع ابعاد و اندازه مهم‌تر است.

آموزشاخبار

طلای ارزانطلای ارزونطلای بدون مزدطلای حق بینطلای قشمطلای کم اجرت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *