سوالات متداول

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، لطفا سؤال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

آیا پلاتین همان طلای سفید است؟
خیر پلاتین فلزی دیگرست و وزن خالص آن سنگینتر از طلا می باشد وعلامت اختصاری آن (pt) است. تفاوت آن با طلای سفید در این است که طلای سفید در اثر حرارت دیدن سیاه می شود، ولی پلاتین سیاه نمی شود.
طلای آبشده چیست؟
به طلایی که توسط کوره های مخصوص ذوب می شود و مجدد در قالب ریخته می شود طلای آبشده میگویند.
چرا ارزش سکه معمولا بیشتر از همان میزان طلا است؟
طلایی که معمولا به خرید و فروش میرسد و برای زیور آلات به کار می رود عیار ۱۸ دارد اما عیار طلای موجود در سکه ۲۱.۶ است. دلایل دیگری هم مثل عرضه و تقاضا و حق ضرب معمولا در این تفاوت قیمت نقش دارند.
آیا مواد شوینده ی شیمیایی برای طلا مضر است؟

طلا یک فلز حساس است که به راحتی دچار خش می شود، بنابراین قبل از استفاده از شوینده هایی که خاصیت خورنده دارند طلای خود را خارج کنید.

آیا کلر برای طلا مضر است؟

بله کلر برای طلا بسیار مضر است و اگر طلا به طور دائم در معرض کلر قرار بگیرد مات و بدرنگ می شود. بنابراین قبل از رفتن به استخر حتما طلا را از خود جدا کنید.

آیا راه حلی برای برگرداندن جلای طلا وجود دارد؟

بله در صورتی که قطعه ی طلای شما درخشش خود را از دست داده باشد، با یک تکه دستمال نرم آنرا جلا بدهید. این کار ساده می تواند برای برگرداندن جلای طلای شما کافی باشد و احتیاج به انجام کارهای دیگری پیدا نکند.

از ما بپرسید